Tomasz Dorniak kandydował w 2015 r. “Do Senatu z Naturą” uzyskując 14100 głosów na Kaszubach w okręgu nr 63, czyli powiatach: bytowskim, chojnickim, człuchowskim, kartuskim i kościerskim.

W wyborach do Sejmu w 2019 r. poparł Marka Biernackiego w swoim okręgu gdyńsko – słupskim i zmienił okręg na gdański wspierając listę koalicyjną z Pawłem Kukizem otrzymując 1438 głosów z ostatniego miejsca. Marek Biernacki, który był wcześniej ministrem MSWiA, został posłem uzyskując 19 272 głosów.

Profil PSL https://www.facebook.com/psl.zukowo.kartuski/

Tomasz Dorniak kandydował w 2018 r. do Sejmiku Województwa Pomorskiego z 3 miejsca    i uzyskał 3 wynik 2446 głosów w powiecie kartuskim, kościerskim, gdańskim i starogardzkim.

W 2014 r. kandydował na Burmistrza Gminy Żukowo z programem m.in. odblokowania miasta poprzez budowę Obwodnicy Metropolitalnej w wariancie zachodnim oraz budowę      trzech dróg lokalnych. Zaproponował budowę pierwszej biogazowni w powiecie kartuskim, która ogrzewałaby wieś oraz system teleopieki dla seniorów i chorych. “Nie pal śmieci – dbaj o dzieci” to sztandarowe hasło, które po wielu latach zakończyło się sukcesem polegającym na wprowadzeniu ustaw antysmogowych w całej Polsce. Tomasz Dorniak jest przeciwnikiem palenia śmieci i plastików w piecach węglowych a nie węgla! 

W kadencji 2014 – 2019 był Przewodniczącym Rady Osiedla Wybickiego w Żukowie, obecnie jest radnym.

25 kwietnia 2017 r. Prezes PSL Władysław Kosiniak – Kamysz zaprosił do Sejmu Tomasza Dorniaka w sprawie ustawy dotyczącej genetycznie modyfikowanej żywności.  

Profil PSL https://www.facebook.com/psl.zukowo.kartuski/

Od 2013 r. z wicepremierem Januszem Piechocińskim propagował w gminach Odnawialne Źródła Energii (OZE), które budziły sensację. Fotka z przerwy kawowej podczas Kongresu PSL w Jachrance w Hotelu Warszawianka 19.11.2016. “Jem polskie – nie choruję” to hasło promocji polskiej żywności, które zaproponował delegatom Tomasz Dorniak.

W lutym 2022 r. Tomasz Dorniak został wybrany do Krajowej Rady Koordynacyjnej                E – parlamentu RWL Janusza Zagórskiego. Wielokrotnie udzielał wywiadów w NTV. https://www.facebook.com/RuchWolnychLudzi