Mgr inż. środowiska o specjalności gospodarka wodna Tomasz Dorniak poleca od kwietnia 2023 r. zestaw Jonidor zgodny ze swoją pracą dyplomową na ujęciu wody dla Gdańska, która dotyczyła węgla aktywnego i ozonu. 
Urządzenia Jonidor nadblatowe i podblatowe służą do oczyszczania wody wodociągowej oraz z jezior i rzek w domkach letniskowych i kamperach. Jonidor usuwa z wody rdzę, metale ciężkie, chlor, wirusy i bakterie dzięki 4 złożom filtracyjnym i membranie kapilarnej. Pozostawia wszystkie minerały korzystne dla zdrowia występujące w wodzie surowej. 5 złoże wytwarza wodę żywą – nadaje ujemny potencjał REDOX około – 300 mV. https://www.youtube.com/shorts/elBKUGjNHM4 Kilkuletnie testy udowodniły skuteczność działania i wytrzymałość zestawu na 6000 litrów, niektóre złoża wg deklaracji producenta są przeznaczone na 11000 litrów. Gdybyśmy stosowali wodę z kałuży lub stawu z glonami lub bardzo twardą powyżej 20 stopni niemieckich to 3 pierwsze złoża trzeba wymieniać co rok.
W domach przy zastosowaniu wstępnych filtrów np. żwirowych konserwacja Jonidor może odbyć się do 3 lat
W zestawie jest trójnik do wody i wężyk. W wersji podblatowej dodatkowo kranik. Wymiary białej obudowy: wysokość 40 cm, głębokość 31 cm i grubość 14 cm. 
 
Zamówienia odbywają się wyłącznie poprzez adres mailowy: woda-zywa@wp.pl
 
Proszę podać nr telefonu dla kuriera, dane do faktury i rodzaj: nadblatowy (fotka) lub podblatowy – można zamówić zestaw bez plastikowej obudowy z powodu braku miejsca. Po zapłaceniu i wysyłce zostaną udzielone instrukcje do samodzielnego zainstalowania lub możemy polecić montażystę na terenie województwa pomorskiego. Każdy hydraulik podłączy to w ciągu 10 minut.    
Jonidor nie jest i nie będzie sprzedawany w sklepach internetowych ze względu na bezpieczeństwo klienta – podróbki z taką samą plastikową obudową. 
 
Cena detaliczna wynosi 3990 zł, po zakupie 3 szt. istnieje możliwość niższej za 4 sztukę i współpracy dystrybutorskiej na terenie Polski i za granicą. Koszt wymiany zestawu po zużyciu wynosi 1000 zł. Klient odsyła kurierem i otrzymuje po 3 dniach roboczych nowy z tą sama obudową.
  
Świadczymy usługi badania podstawowych parametrów wody w domu w cenie 300 zł plus koszty dojazdu.
Przed podjęciem decyzji proszę przeczytać rozdział o wodzie w książce “Nanoastax”  i obejrzeć filmy.
Wykład z Malborka: Metoda Nanoastax https://youtu.be/wWw6nD1gUK8
Woda REDOX, żywa, martwa i srebrna https://youtu.be/lKUrTSNui14
UWAGA ! Jonidor produkuję wodę żywą i nie ma nic wspólnego z odwróconą osmozą, czyli wodą martwą o potencjale REDOX 0 mV.  Z martwej wody nie można wytworzyć sztucznie żywej dosypując minerałów! W jaki sposób takie związki mają się przyswoić w organiźmie? Jonidor pozostawia naturalne minerały związane od setek lat w głębi ziemi, w sposób naturalny deklastruje wodę zachowując wiązania chemiczne i nadaje potencjał  – 300 mV. Takie właściwości ma woda z Lourdes.

Metoda Nanoastax https://youtu.be/wWw6nD1gUK8

Urządzenie przenośne, podobne do czajnika z tytanową elektrodą służy do rozdzielania wody na jony dodatnie i ujemne w procesie elektrolizy. Dzięki temu uzyskujemy wodę martwą z chlorem w małym pojemniku o potencjale REDOX        600 – 1000 mV, którą wylewamy w celu dezynfekcji. W dużym powstaje woda żywa    o potencjale REDOX około – 300mV. To doświadczenie można obejrzeć na poniższym filmie z Warszawy, zostało przeprowadzone w 300 miejscowościach. W urządzeniu można wytworzyć wodę srebrną z wody żywej przy użyciu elektrody. Nie wolno stosować do tego wody wodociągowej z chlorem! “Wiedza kosztuje, a jej brak nawet życie”, to motto z książki “Nanoastax”.